Verkoopadministratie en debiteurenbeheer

Een goede verkoopadministratie is de basis voor gezonde financiën. Maar hoe zorg je ervoor dat je facturen ook op tijd betaald worden? In deze training leer je hoe je facturen slim verwerkt, opvolgt en betaald krijgt. Je ontdekt hoe je grip houdt op je debiteuren én voorkomt dat openstaande posten zich opstapelen.

Inhoud

In deze training ga je aan de slag met het hele proces van verkoop tot betaling. Je leert hoe je facturen maakt, verstuurt en monitort. Daarna verdiep je je in het opvolgen van openstaande posten: van herinneringen en aanmaningen tot slim telefonisch contact. Je krijgt praktische handvatten voor het voeren van een strak debiteurenbeheer, iets wat veel ondernemers en medewerkers lastig vinden, maar wat met de juiste aanpak juist veel rust en resultaat oplevert.

 

Je werkt met voorbeelden uit de praktijk en leert hoe je SnelStart inzet om minder tijd kwijt te zijn aan administratie én je geld sneller op je rekening hebt.

Programma

Je leert hoe je verkoopfacturen aanmaakt, verstuurt en beheert in SnelStart. Ook ontdek je hoe je automatisch betalingsherinneringen instelt.

We behandelen het hele traject van betalingstermijn tot aanmaning. Hoe ga je om met achterstallige betalingen? Wat werkt beter: mailen of bellen? Je leert hoe je vriendelijk én duidelijk communiceert.

Tot slot krijg je tips over rapportages, overzichtsschermen en signaleringen die je helpen om niets over het hoofd te zien. Zo kun je je cashflow verbeteren en risico’s verkleinen.

Wat je gaat leren?

  • Een verkoopadministratie inrichten en beheren in SnelStart
  • Effectief en klantvriendelijk debiteurenbeheer uitvoeren
  • Betalingsachterstanden sneller signaleren en opvolgen

Voor wie is het?

Deze training is bedoeld voor ondernemers, medewerkers of boekhouders die verantwoordelijk zijn voor facturatie en het opvolgen van betalingen. Je hoeft geen boekhoudexpert te zijn, maar enige basiskennis is wel handig.

Trainer

Maarten Schouten helpt je graag om alles uit SnelStart te halen, zodat jij en je bedrijf kan blijven door ontwikkelen.

Investering

Voor 425,- (excl. btw) krijg je een complete training, inclusief koffie, thee, lunch en lesmateriaal.

Meestgestelde vragen

Zeker! Maar iedere deelnemer dient zich individueel aan te melden. Zo kunnen we voor iedereen een persoonlijke plek reserveren en de juiste informatie toesturen.

In de bevestigingsmail van je inschrijving vind je een link om je deelname te annuleren. Let op: bij annulering kunnen annuleringskosten van toepassing zijn, afhankelijk van het tijdstip van afmelding.

Ja, zeker. We doen ons best om hier zo goed mogelijk rekening mee te houden.

Wij zorgen voor alle lesmaterialen. Het is wel aan te raden om je eigen laptop mee te nemen. Zo kun je tijdens de training direct hands-on aan de slag in je eigen administratie — dat maakt het leren effectiever en persoonlijker.